Replikacja

ExpertDBA oferuje pełen zakres usług specjalistycznych wykonywanych na miejscu u klienta

Serwer baz danych Oracle zawiera mechanizmy replikacji, które umożliwiają użytkownikom szybki dostęp  do udostępnionych danych, oraz bezpieczeństwo aplikacji dzięki możliwości wykorzystania alternatywnych punktów dostępu do danych. Rozumiejąc potrzeby naszych klientów związane z wdrożeniem mechanizmu replikacji danych, pomagamy w doborze mechanizmów najlepiej spełniających wymagania poszczególnego projektu.

Usługa Expert DBA - Replikacja jest realizowana przez certyfikowanych specjalistów Oracle, którzy instalują i konfigurują mechanizm replikacji danych najlepiej spełniające potrzeby klienta. Nasi doświadczeni specjaliści zaimplementowali szeroka gamę rozwiązań replikacji zarówno w środowisku Oracle i Microsoft SQL Server jak i między tymi dwoma platformami. Wykorzystujemy takie mechanizmy jak: Oracle Advenced Replication (master to master, snapshots), Microsoft Replication (Snapshot, Transactional i Merge), Microsoft Database Snapshot.
Nasi specjaliści Expert DBA pomogą Ci wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.

Podstawowe korzyści:

Możliwość przetrzymywania kopii tych samych danych w różnych lokalizacjach, co jest użyteczne w przypadku gdy różne oddziały firmy potrzebują mieć dostęp do tych samych danych.

Oddzielenie danych aplikacji środowiska transakcyjnego OLTP od nastawionego na intensywne odczyty środowiska analitycznego takiego jak OLAP czy hurtownia danych.

Powiększenie autonomii pracy, poprzez stworzenie możliwości pracy na kopii danych w czasie braku dostępu do bazy danych aplikacji, a następnie synchronizowanie nowo wprowadzonych danych podczas ponownego połączenia z bazą danych aplikacji.

Zwiększenie wydajności odczytu w mechanizmach raportujących.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Dane kontaktowe znajdują się TUTAJ

pasek_boczny

zegar 24/7 Wsparcie
od expertDBA
glob Pomoc
zdalna
ludzie Dedykowane
zasoby DBA
zegar Dostosowane
SLA