ROZWIĄZANIA LICENCYJNE

Dzięki ExpertDBA zakup licencji Oracle już nigdy nie będzie prostszy.

Procedura zakupu nowych licencji Oracle może być czasochłonna i kłopotliwa. Musimy być pewni, że zamówimy poprawną wersję, edycję, oraz wszystkie wymagane opcje, bo konsekwencje złego wyboru mogą być bardzo kosztowne. Operacja ta jednak nie musi być ryzykowna. Sprawdzimy jakie są Twoje wymagania systemowe i wykonamy całą pracę za Ciebie. Obliczymy ilość i jaki rodzaj licencji jest najlepszy, najmniej kosztowny, a zarazem skalowalny w przypadku przyszłego rozwoju. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w pracy z produktami Oracle, jesteśmy wstanie doradzić w wyborze najlepszego rozwiązania licencyjnego dla Twojego biznesu.

Oracle Audit Risk Assessment (ARS)
Usługa Audit Risk Assessment, polega na przeprowadzeniu krótkiego, bardzo szczegółowego audytu, którego celem jest określenie bieżącego stanu licencji Oracle w Twojej firmie. Wynikiem audytu jest raport szacujący ryzyka, określający status i cykl licencji. Raport zawiera również rekomendacje zmian koniecznych do wykonania w najbliższym terminie. Ponadto, celem audytu jest stwierdzenie czy jesteś kandydatem do audytu licencji, przeprowadzanego przez firmę Oracle. Kontynuacją audytu mogą być prace, kompleksowego przeglądu i optymalizacji licencji.

Oracle Software Asset Management (SAM)
Zakup nowych licencji Oracle, zazwyczaj wiąże się wykupem 12 miesięcy wsparcia. Proces opłaty za wsparcie jest odnawialny każdego roku. W przypadku posiadania dużej liczby licencji, możemy pomóc Ci w tym procesie. Kontrolujemy aktualny status licencji, ich ilość i czy są one wykorzystywane prawidłowo. Analizujemy zmiany w procesie licencjonowania Oracle, jaki i w infrastrukturze klienta, tak aby umożliwić jak największe oszczędności.

Szkolenie z licencji Oracle
Ze względu na duże zainteresowanie tematem licencjonowania w Oracle, stworzyliśmy jednodniowe, intensywne szkolenie. Celem szkolenia jest zrozumienie zasad licencjonowania w Oracle, oraz poznanie portfolio produktów Oracle. Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy będą potrafić licencjonować nowe produkty Oracle, jak i określać wymagania licencyjne dla istniejącej infrastruktury. Podczas szkolenia zostanie wykonanych wiele ćwiczeń, na podstawie realnych sytuacji zakupu licencji. Aby nie tracić Twojego czasu zajęcia mogą również odbyć się na miejscu w siedzibie Twojej firmy.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Dane kontaktowe znajdują się TUTAJ

ARS - Jakie mogą być koszta zaniechania ?
Skutki przeprowadzonego audytu Oracle mogą przewrócić firmę do góry nogami. Niezgodność licencji może być bardzo kosztowna pod względem czasu, reputacji i pieniędzy. Koszta naliczone przez Oracle mogą dotyczyć nie tylko brakujących licencji, ale także wszystkich poprzednich lat niezapłaconych opłat wsparcia. Firma Oracle może również przestać honorować wcześniej wynegocjowane upusty.


Dlaczego potrzebujesz ARS ?
Ważnym jest, aby rozumieć zagrożenia które możesz napotkać w związku z posiadaniem licencji Oracle, jak możliwość ich niewystarczającej ilości, czy nadmiernych wydatków na wsparcie. ExpertDBA możne przeprowadzić szybką diagnostykę w celu ustalenia, czy jest konieczny bardziej szczegółowy przegląd posiadanych przez ciebie licencji.


SAM - Jakie są korzyści ?
Oszczędności, zgodność i legalność to tylko niektóre z korzyści, jakie można osiągnąć poprzez wdrożenie procesów SAM. SAM pozwoli Ci zrozumieć aktualną ekspozycję na ryzyko i dokonać oszczędności poprzez śledzenie niewykorzystanych licencji.


Jakie jest ryzyko nie wdrożenia SAM ?
Potencjalne ryzyko niezgodności licencyjnych obejmuje duże nieprzewidzianych w budżecie wydatków, kosztowne postępowanie sądowe, negatywny rozgłos, jak również konieczność usunięcia krytycznego oprogramowania, oraz utratę wsparcia.

zegar 24/7 Wsparcie
od expertDBA
glob Pomoc
zdalna
ludzie Dedykowane
zasoby DBA
zegar Dostosowane
SLA